Dokonalý kruhový rozhled nabízí skalní vyhlídka vysoká 944 metrů, jež leží na západním okraji Klínového vrchu, krátkého hřbetu mezi údolími Hájeného potoka. Její jméno znají snad všichni jizerskohorští turisté: Paličník.
„Místo, které jako by při pohledu na hejnický kostel tvořilo jeho třetí, nejvyšší věž. Ten pohled neomrzí a každého nového návštěvníka ohromí,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Toho si všímali návštěvníci Hejnic či Libverdy již v dávných dobách a Paličník se stával čím dál častěji cílem jejich vycházek. Snad proto již v roce 1902 opatřili členové Krkonošského horského spolku skalisko krátkými žebříky, kovovým zábradlím a lávkou překlenujíc hlubokou skalní průrvu. Od roku 1992 stojí na Paličníku i mohutný dřevěný kříž, který zde byl vztyčen z popudu pátera Miloše Rabana.
Pro výšlap lze doporučit den s dobrou viditelností, neboť rozhled je opravdu velkolepý. Na jedné straně se klenou oblé hřebeny Krkonoš, na druhé se rozkládá širé údolí Smědé, na jehož konci se skví frýdlantský zámek, v dálce se pak vypínají hory sousední Lužice. Na jižní straně vše rámují severní okraje Jizerských hor.